אודות NOWTV ערוצי תוכן ישראל

עם סיום תפקידי כיו"ר רשות השידור החלטתי להקים את חברת "ערוצי תוכן ישראל בע"מ", שייעודה העיקרי- להיות "רשות שידור פרטית" – גוף שיפיק תכניות איכותיות של רדיו וטלוויזיה אינטרנטיים.

אני מביא עמי למיזם זה את ניסיוני – עשרות שנים כעיתונאי בכיר, עורך ומגיש בטלוויזיה, יועץ התקשורת של בנימין נתניהו, בעל תואר שלישי בתקשורת מאוניברסיטת חיפה וכמרצה לתקשורת באוניברסיטאות ובמכללות.

המיזם נועד להתמודד עם השינויים בצפייה ב"תוכן טלוויזיוני" במסכים השונים (במודל של תוכן ממומן) או כפי שאני קורא לזה.content vision

מהי ה"טלוויזיה החדשה"?

בעבר, כששאלנו: "מה נראה בטלוויזיה?", התכוונו לשאול מהו התוכן ששמו "טלוויזיה" שנראה בקופסה המכונה "טלוויזיה". לשניהם- הן לתוכן והן למסך- היה שם זהה- "טלוויזיה".

היום, טלוויזיה היא קופסא/מסך בסלון. התוכן שנקרא "טלוויזיה" עובר למסכים אחרים- למחשב, למחשב הנייד, לטאבלט וכמובן לטלפון הנייד. הטלפון הוא למעשה המסך שבו אנו צופים כיום ברוב תכני ה"טלוויזיה".

המושג "טלוויזיה" הוא לא נכון בהקשר שלנו. אנו לא מפיקים "טלוויזיה" שרואים במסך ה"טלוויזיה". אנו מפיקים "טלוויזיה" שרואים במסכים אחרים, וגם במכשיר הטלוויזיה.

על מנת להגדיר מחדש את עולמות התוכן המצולם, צריך למצוא מונח אחר. המשמעות של Tele-visionביוונית היא "לראות מרחוק". מדובר במושג ארכאי, ישן, שמתאר את המסך ולא את התוכן והוא גם לא מדויק (כשרואים טלוויזיה בטלפון הנייד, רואים מאד מקרוב ולא מרחוק).

על כן החלטתי להטביע מונח חדש – content vision- "לראות תוכן" (ולא "לראות מרחוק").

וזה בדיוק מה שאנחנו מפיקים- תוכן וידאו למגוון מסכים.

וזה לא הכל. המימד החדש הזה- content vision- יפתח גם פורמטים ייחודים משלו, שיבדלו אותו מה"טלוויזיה". כשם שהקולנוע הוליד את הטלוויזיה, והטלוויזיה יצרה פורמטים ייחודים משלה שבידלו אותה מהקולנוע (סדרות, חדשות, שעשועונים ועוד), כך ה- content visionיפתח פורמטים שיבדלו אותו מה-television.

וזהו האתגר המקצועי שלנו- לפצח את הפורמט של ה- .content vision

אני מפנה אותך להרצאה מצולמת קצרה שלי בנושא – כאן

פעילות החברה

החברה פועלת בשלושה כיוונים עיקריים:

הפקת תוכן טלוויזיה אינטרנטי ייחודי במסגרת

NOW

ערוץ הטלוויזיה האינטרנטית הראשון בישראל (לחצו כאן)

הפקת סרטי תדמית, סרטוני לדיגיטל ותכני וידאו במסגרת

pilimtv-logo_cropped

ערו בית ההפקה הנותן שירות ללקוחות חיצוניים (כולל השכרת אולפן גרין סקרין בחיפה). (לחצו כאן)

צילום הרצאות וקורסים אינטרנטיים במסגרת

nowledge

הקמפוס הדיגיטלי של NOWTV (לחצו כאן)